BH Clubbing
Fantastični Jimmy Butler zabio 56 i doveo Miami do praga povijesne senzacije
Datum: Utorak, 25.04.2023. // Broj pregleda: 360 // Kategorija: Sport & Fun Sport // Autor: index.hr //
JIMMY BUTLER odigrao je utakmicu života i s 56 poena odveo Miami Heat do nove pobjede nad Milwaukee Bucksima. U četvrtoj utakmici serije Miami je slavio 119:114, poveo 3:1 u seriji i doveo momčad s najboljim omjerom lige na rub eliminacije već u prvom krugu.

To nije samo Butlerov rekord karijere u doigravanju nego uopće, a srušio je i klupski rekord Miamija u doigravanju te postao prvi igrač koji je u playoffu zabio barem 50 nakon Giannisa Antetokounmpa u finalu 2021. godine. Ukupno gledajući, njegovih 56 poena četvrti je najbolji učinak u povijesti doigravanja.

Preuzeo utakmicu u zadnjih šest minuta
Butler je gotovo sam vodio Miami do senzacije, a 18 od 56 poena postigao je tijekom preokreta u zadnjih šest minuta. U drugu polovicu posljednje četvrtine Miami je ušao sa zaostatkom od 12 razlike, a Butler je zabio 18 od 30 poena Heata do kraja, među kojima devet uzastopnih dok je rezultat bio na klackalici. Tricom minutu i 20 sekundi prije kraja donio je Miamiju vodstvo 110:109, a zatim ga povećao na 112:109 još jednim vanjskim šutom, nakon kojeg je dignuo dvoranu na noge.

Poslije toga rutinski je pogađao slobodna bacanja kojima je Miami obranio prednost za veliku pobjedu, još veću jer se Bucksima, nakon što je propustio dvije i pol utakmice zbog ozljede leđa, vratio Giannis Antetokounmpo.
Miami je na početku serije ostao bez najboljeg šutera Tylera Herroa, ali je bolje izdržao njegov izostanak i u takvom odnosu snaga poveo 2:1 u seriji, no očekivalo se da će Milwaukee Giannisovim povratkom vratiti kontrolu serije.

Bucksima nije pomogao ni povratak Giannisa s triple-doubleom
I zaista, Greek Freak ostvario je triple-double s 26 poena, 13 asistencija i 10 skokova, Brook Lopez zabio je 36 uz 11 skokova, ali Butlerova odlučnost bila je veća i Miami je došao na korak do toga da postane tek peta momčad u povijesti koja je kao osmi nositelj izbacila prvog.

Sljedeća utakmica igra se u Milwaukeeju u noći sa srijede na četvrtak i prežive li Bucksi na domaćem terenu, Miami će novu priliku kod kuće dobiti dva dana kasnije, a eventualna majstorica igrala bi se u Milwaukeeju u nedjelju.
Datum: Utorak, 25.04.2023.